Romanya’da bir kent olan Braşov, aynı isimli bölgenin başkentidir. 2011 yılı sayımlarına göre 253 bin civarında bir nüfusa sahiptir. Ülkenin orta kesiminde yer alan kent Güney Karpatlar ile çevrili Transilvanya bölgesinin bir parçasıdır. Braşov, ziyaretçilerine muhteşem dağ manzaraları ile eski şehir bölgesinde Alman etkisinin hissedildiği Ortaçağ tarihinin bir karışımını sunar. Dinamik modern şehir yaşamından eski dünyanın cazibesine kadar farklı birçok şeyi keşfedebileceğiniz Braşov’da büyüleyici manzaralara rastlamak sandığınızdan kolay olacak.

Braşov hava durumu

Braşov’da genel olarak yağışlı ve soğuk bir iklim gözlenir. Kenti ziyaret etmek için en uygun zamanlar haziran, ağustos ve eylül aylarıdır. Bu aylarda sıcaklık değerleri 13-27 derece arasında değişir. Ancak haziran ve ağustos aylarının oldukça yağışlı geçtiğini belirtmekte fayda var. Özellikle yılın en yağışlı ayı mayıstır. Bu nedenle eylül ayı turizm için en ikna edici hava koşullarını sunmaktadır.

BRAŞOV'A NE ZAMAN GİDİLİR?

Braşov’da görülecek yerler

Braşov’u en doğal yollardan keşfetmek istiyorsanız yürüyüş turlarına katılarak seyahatinize güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Daha sonra Old Town(Eski Şehir) bölgesinde bulunan tarihi yapılarda Ortaçağ’ın nadide izlerini sürmek iyi bir fikir olabilir. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Prejmer ve Viscri köyleri de Braşov’da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Bu küçük şehri gezerken kiralık bisikletleri kullanabilirsiniz. Özellikle tırmanışçılar için Karpatlar mükemmel bir fırsat olabilir.

Braşov gezi rehberi

BİR CEVAP BIRAK