Emirates Havayolu, 1 Temmuz tarihinden bu yana Dubai’den Vietnam’ın Hanoi şehrine başlatmış olduğu direkt uçuşlar ile değerli yolcularına kesintisiz bir başka bağlantı seçeneği daha sunmuş oldu. Hanoi’ye seyahat eden yolcuların bundan böyle Yangon’da aktarma yapmasına gerek kalmadığı için, yolculuk süreleri de yaklaşık 2 saat 30 dakika kısalmış oluyor.

Emirates’in bu yeni uçuş hizmeti Business Class kategorisinde 42, Economy Class kategorisinde 386 koltuk ile iki ayrı sınıfta hizmet vermekte olan ve 20 tona varan kargo kapasitesine sahip Boeing 777-300ER uçağı ile gerçekleştiriliyor. Diğer tüm Emirates uçuşlarında olduğu gibi Hanoi’ye seyahat eden yolcular da Emirates’in Economy Class kategosisinde kişi başı 35 Kg, Business Class sınıfındaysa 40 Kg’a varan bagaj taşıma hakkından yararlanabiliyorlar.

Yolcularına her açıdan mükemmel bir seyahat ayrıcalığı yaşatmak için var olan Emirates’in ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice (Bilgi, İletişim ve Eğlence) ile, Vietnam’dan yerel içeriklerin de dâhil olduğu, tüm dünyadan 400’den fazla sinema filmini ve 2500’den fazla kanal seçeneğini misafirlerine sunuyor. Emirates, seçkin Skytrax Havayolu Ödülleri 2017’de de bir rekora imza atarak üst üste 13’üncü kez Dünyanın En İyi Uçak İçi Eğlence Ödülü’nü kazanmıştı.