Türkiye’nin önemli bir rock şenliği olan Zeytinli Rock Festivali, her yıl yaz sonuna doğru müzikseverlerin ilgi odağı olmaktadır. Yazın tatil atmosferiyle müzik keyfini harmanlayan festival, çeşitli aktivitelerle birlikte oldukça renkli bir atmosfere sahiptir. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük festivali olma özelliği taşıyan Zeytinli, kamplı festival kültürünün önemli bir temsilcisidir.

Festival alanında, kamp bölgesi, beach volley sahası, birçok noktada duş ve tuvalet, yiyecek-içecek stantları, bar, revir, büfe ve ek bir güzel özellik olarak plaj bulunmaktadır. Yaz tatilinin vazgeçilmesi zor üçlemesi deniz, kum ve güneşe Zeytinli Rock Festivali de eklenince, bütünsel bir dinlenme ve eğlenme deneyimi yaşamak mümkündür.

29 Ağustos-2 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleşecek olan Zeytinli Rock Festivali’nde günlük, kombine ve kombine-kamp kategorilerinde bilet seçme imkânı bulunmaktadır. 5 gün boyunca 3 büyük sahnede 90 sanatçıyı ağırlayacak Zeytinli, oldukça dolu programı ile ziyaretçilerini karşılamaya hazırlanmaktadır.

Yılın en önde gelen müzik etkinliklerinden biri olan Zeytinli Rock Festivali’nde bu yıl akustik sahne ile bir yenilik gerçekleşmektedir. Akustik olarak şarkılarını seslendirecek birçok sevilen sanatçı da dinleyicilerle buluşacak.

Zeytinli Rock Festivali Nerede Gerçekleşmektedir?

Zeytinli Rock Festivali, Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı bir mahalle olan Zeytinli’de gerçekleştirilecektir. Bölgenin bilinen sahil kesimi olan Akçay’da konumlanan festival alanı, birçok ziyaretçiyi ağırlayacaktır.

Zeytinli Rock Festivali’ne Nasıl Gidilir?

Zeytinli’ye ulaşmak için kişisel araçlar, şehirlerarası otobüsler veya hava yolu kullanmak mümkündür. Edremit’teki Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Zeytinli’ye yaklaşık 16 kilometre mesafededir. Havalimanı, Ankara ve İstanbul ile bağlantıya sahiptir.

Zeytinli’ye özel araç ile gelineceği zaman Bursa-Balıkesir-Havran-Edremit güzergâhı kullanılabilir. Ayrıca Tekirdağ-Çanakkale yolu da tercih edilerek manzaralı yoldan Zeytinli’ye ulaşım sağlamak mümkündür. İstanbul ile 450 kilometre mesafeye sahip Zeytinli’ye yaklaşık 6 saatte varılabilmektedir.

Edremit’e bağlı olan Zeytinli’ye birçok şehirlerarası otobüs firması sefer düzenlemektedir. Ayrıca Edremit ve Assos’tan Zeytinli’ye minibüsler de hizmet vermektedir.

Zeytinli Rock Festivali’nde Sahne Alacak Sanatçılar

Zeytinli Rock Festivali’nde bu yıl sahne alacak olan 90 sanatçının her biri geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan oldukça sevilen sanatçılardır. Birbirinden farklı müzik türlerinde dinleyicileri etkilemiş olan sanatçılar, Zeytinli Rock Festivali’nin eşsiz ortamında performanslarının büyüsünü bir nebze olsun artıracaklardır. Deniz kenarında, kamp atmosferi, güneş, deniz ve kum şarkıların melodilerini ve ezgilerini bütünleyecek öğeler olarak farklı bir konser deneyimine çağırmaktadır.

Zeytinli Rock Festivli’nde bu yıl sahne alacak sanatçılar arasında Türkçe rock müzik tarihinin kraliçesi Şebnem Ferah, son zamanlarda gençlerin ilgi ve beğenisini kazanmış olan Selda Bağcan ve Boom Pam, rock müzik tarihinde önemli iz bırakmış ve 50. yılını geçtiğimiz şubat ayında bir konser ile kutlamış olan Moğollar dikkat çekmektedir.

Her dönem dinleyicileri ile bağını sürdürmüş olan ve sahne performansı ile seyircileri yakalayan Teoman’ın yanı sıra Duman da Zeytinli Rock Festivali’nin dikkat çeken sanatçıları arasında yer almaktadır. Zeytinli bu yıl ilk kez Gaye Su Akyol’u da sahnesinde ağırlamaktadır. Saykodelik müziğin önemli temsilcisi Gaye Su Akyol’un yanı sıra popüler rock müziğin önemli temsilcileri Athena ve maNga birçok seveni olan şarkıları ile festivalin coşku seviyesini yükselteceklerdir.

Son zamanlarda Türkiye’de dinleyici kitlesini artırmış olan rap müzik de festivalde yankılanacak tınılar arasında yer almaktadır. Rap sahnesinin önde gelen isimleri Ezhel ve Gazapizm’in de Zeytinli Rock Festivali’nde performanslarını izleme şansı bulunmaktadır.

Zeytinli Rock Festivali bu yıl Akustik Sahne ile birçok heyecan verici sanatçıyı seyirci ile buluşturmaya hazırlanmaktadır. Bu heyecan verici yenilik sayesinde Bülent Ortaçgil, Mehmet Güreli, Erkan Oğur, Murat Yılmazyıldırım, Hüsnü Arkan, Kalben, Fatma Turgut ve Pilli Bebek gibi birçok sanatçı sevenleri ile müziklerini buluşturacak.

Zeytinli Rock Festivali, kapanışını ise efsane trash metal grubu Sepultura ile gerçekleştirecek. Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Brezilyalı grup, uzun bir aranın ardından dinleyicileri ile hasret gidermeye hazırlanmaktadır.